Firma Andersen Poland powstała w 1993r. Początkowo podstawowa działalność firmy to dostawy produktów nabiałowych do sklepów i stołówek. W miarę rozwoju firmy sukcesywnie poszerzamy asortyment, obecnie w naszej ofercie są również produkty spożywcze oraz wybrane warzywa i owoce. Towar dostarczamy sukcesywnie do obiorców w powiecie oświęcimskim , żywieckim, bielskim ,chrzanowskim, pszczyńskim.

mapka1

W roku 2008 firma została zatwierdzonym dostawcą w ramach programu “Szklanka mleka”, a w 2009 jako jedni z niewielu rozpoczęliśmy realizacje programu “Owoce i warzywa w szkole”. Na dzień dzisiejszy jesteśmy największym zatwierdzonym przez Agencje Rynku Rolnego dostawcą na terenie województwa śląskiego i małopolskiego. Aby wzmocnić zainteresowanie w/w programami w miarę możliwości urozmaicamy asortyment. Jako pierwsi w ramach programu “Mleko w szkole” wprowadzamy darmowe mleko smakowe, jogurty, a ostatnio jako hit sezonu porcje sera żółtego. Wspomagamy również działania placówek oświatowych w ramach edukacji związanych z w/w programami poprzez darmowe kolorowanki, zakładki, gry, puzzle, itp.

W roku 2015  rozpoczynamy wspólnie z innymi  dostawcami budowę nowoczesnego zakładu przetwórczego. Celem tej inwestycji jest produkcja artykułów na potrzeby programu „Owoce i warzywa w szkole”. Już w roku szkolnym 2016/2017  nasze dostawy będą realizowane bezpośrednio z tego zakładu.

W roku 2016 firma poszerzyła działalność o produkcję gier planszowych. Na początek wspólnie z Uniwersytetem Pedagogicznym w Krakowie realizuje w ramach bonu innowacyjnego zestaw gier planszowych  dla dzieci  o tematyce owocowo-warzywnej, które w perspektywie planujemy dostarczać do placówek szkolnych.